در این راهنمای روش ارتقای خودکار نسخه‌ی ۲.۳ به ۳ شرح داده شده است.

. در صورتی که از نسخه‌ی ۲.۳ استفاده می‌کنید و ویندوز شما ارتقا به نسخه‌ی ۳ را پشتیبانی می‌کند (از ویندوز ۷ به بالا است). شما پیامی دریافت می‌کنید که امکان ارتقا به نسخه‌ی ۳ را به شما می‌دهد.

۲. در این پنجره با انتخاب گزینه‌ی «ارتقا ضد ویروس» پروسه‌ی نصب نسخه‌ی ۳ شروع می‌شود.

ارتقای ضد ویروس شید

 

۳. ابتدا بازارچه شید نصب خواهد شد، از این رو ابتدا پنجره‌ی نصب کننده بازارچه را خواهید دید که با انتخاب گزینه‌ی «قبول توافق‌نامه و شروع نصب»، نصب برنامه شروع خواهد شد.

ارتقای ضد ویروس شید

 

۴. برنامه بصورت خودکار ابتدا بازارچه را نصب خواهد کرد، سپس نسخه‌ی قدیمی (۲.۳) ضد ویروس را حذف کرده و نسخه‌ی جدید را نصب می‌کند.

۵. پس از نصب نسخه‌ی جدید، شما می‌بایست با وارد کردن مشخصات شخصی در شید ثبت نام کنید و یک حساب کاربری جدید شید بسازید. البته اگر قبلا در نسخه‌ی جدید شید ثبت‌نام کرده باشید کافی است شماره همراه و کلمه عبور خود را وارد کنید.

 

ثبت نام با شماره موبایل

 

۶. پس از ثبت نام، برنامه بصورت خودکار اعتبار نسخه‌ی قدیمی شما را به نسخه‌ی جدید منتقل کرده و زمانی را بابت هدیه به آن افزوده و پیامی حاوی مدت اعتبار نسخه‌ی جدید شما به شما می‌دهد.

 

ارتقای ضد ویروس شید از نسخه 2 به 3

 

۷. برای اتمام نصب نسخه‌ی جدید و حذف نسخه‌ی قدیمی رایانه خود را راه‌اندازی مجدد (ریستارت) کنید.

 

امیدواریم از نسخه‌ی جدید ضد ویروس شید لذت ببرید.

 

نکته: از این پس هر زمان که ضد ویروس را بر روی این سیستم مجددا نصب کنید (مثلا بعد از نصب مجدد ویندوز)، تنها کافی است که شماره موبایل و رمزی که در ثبت نام تعیین کرده‌اید را وارد کنید تا ضد ویروس شما مجددا فعال شود.