کاربرانی که نسخه قدیمی ضد ویروس شید را نصب کرده‌اند برای ارتقا به نسخه جدید ضد ویروس شید بایستی مراحلی را انجام داده و به نکاتی دقت کنند.

۱ـ نصب نسخه جدید ضد ویروس شید (نسخه قدیمی را اگر نصب دارید پاک نکنید و نسخه جدید را هم نصب کنید)

۲ـ پس از نصب نسخه جدید، می‌بایست ثبت نام کنید و یک نام کاربری (شماره موبایل) و یک رمز عبور برای خود تعیین کنید. و مراحل ثبت نام در شید را تا آخر انجام دهید. با این کار یک حساب کاربری برای خود خواهید ساخت که می‌توانید از طریق این حساب کاربری به محصولات شید و سایر خدمات شید دسترسی داشته باشید. (حتی کابران قدیمی ضد ویروس شید هم علاوه بر کابران جدید، می‌بایست در نسخه جدید ضد ویروس شید ثبت نام کنند و یک حساب کاربری برای خود بسازند. برای ثبت نام می‌توانید به قسمت راهنمای ثبت نام در شید مراجعه کنید.)

۳ـ بعد از ثبت نام در نسخه جدید شید، مرحله بعدی فعال‌سازی ضد ویروس شید است.

 

چند حالت برای کاربران قدیمی وجود دارد که توضیح آن‌ها از این قرار است:

 

نسخه قدیمی ضد ویروس خود را نصب دارید و مدت اعتبار از آن باقی مانده است.

در این حالت، شما بعد از نصب نسخه جدید، ثبت نام را که انجام دادید خود به خود مدت زمان باقی مانده از اعتبارتان به نسخه جدید منتقل می‌شود و علاوه بر مدت زمان اعتبار خودتان از نسخه قبلی، دو ماه به عنوان اعتبار هدیه به شما تعلق می‌گیرد و یک مدت فعال‌سازی برای دستگاه شما نمایش داده می‌شود.

نسخه قدیمی ضد ویروس را نصب دارید ولی مدت اعتبارتان به اتمام رسیده است.

در این حالت، بعد از نصب نسخه جدید، یک حساب کاربری برای خودتان بسازید و بعد از آن به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که دو ماه اعتبار هدیه به شما داده شده است و مدت زمان فعال‌سازی دو ماهه را برای شما نمایش می‌دهد. می‌توانید یک کد فعال‌سازی جدید هم بخرید و مدت زمان اعتبار بیشتری داشته باشید.

 

نسخه قدیمی ضد ویروس را نصب دارید ولی هیچ وقت آن را فعال نکرده‌اید.

در این حالت می‌بایست نسخه جدید را نصب کنید، ثبت نام کنید و یک حساب کاربری برای خودتان بسازید، و کد فعال‌سازی جدیدی را خریداری کنید و در قسمت فعال‌سازی، آن را وارد کنید تا محصول شما فعال شود.

نسخه قدیمی ضد ویروس را بر روی سیستم خود نصب ندارید ولی از مدت زمان اعتباری ( معادل با نام کاربری و رمز عبور نسخه قدیمی) که خریداری کرده‌اید باقی مانده است.

در این حالت با رفتن به سایت شرکت شید افزار رایانه SheedSoft.com مراحل زیر را انجام دهید:

- در سایت دکمه "خرید" را در بالای صفحه یا دکمه "خرید لایسنس" را در پایین صفحه انتخاب کنید.

- در صفحه خرید دکمه " کاربر قدیمی ما هستید؟ دریافت کد فعال سازی نسخه جدید " را انتخاب کنید.

راهنمای فعال‌سازی کاربران قدیمی در نسخه جدید

- بعد از آن به صفحه زیر هدایت می‌شوید: در این صفحه شماره موبایل خود، نام کاربری قدیمی خود (نسخه قدیمی)، رمز عبور قدیمی(نسخه قدیمی) خود را وارد کنید.

راهنمای فعال‌سازی کاربران قدیمی در نسخه جدید

بعد از این مرحله یک کد فعال‌سازی جدید برابر با اعتبار باقی مانده شما از نسخه قدیمی‌تان، به شما داده می‌شود. در این مرحله با نصب نسخه جدید و ثبت نام در برنامه و داشتن حساب کاربری به صفحه فعال‌سازی هدایت می‌شوید، در صفحه فعال‌سازی کد فعال‌سازی جدیدی که از سایت گرفته‌اید را در این‌جا وارد کنید، به این ترتیب برنامه شما فعال خواهد شد.

 

راه دیگر برای دریافت کد فعال‌سازی جدید به ازای اعتبار باقی مانده‌تان از حساب قبلی، دریافت کد از طریق برنامه شید استور است:

 

- ابتدا برنامه ضد ویروس را نصب کنید و ثبت نام در شید استور (ایجاد یک حساب کاربری) را انجام دهید.

- به صفحه فعال‌سازی محصول ضد ویروس بروید، در این صفحه دکمه "انتقال اعتبار"  را از بالای صفحه انتخاب کنید. بعد از آن به صفحه دیگری هدایت می‌شوید.

راهنمای فعال‌سازی کاربران قدیمی در نسخه جدید

- بعد از طی کردن مرحله بالا به صفحه زیر هدایت می‌شوید:

راهنمای فعال‌سازی کاربران قدیمی در نسخه جدید

در این صفحه با انتخاب دکمه "انتقال اعتبار کاربران قدیمی"، به صفحه‌ای در سایت هدایت می‌شوید که می‌بایست نام کاربری و رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید و کد فعال‌سازی جدید را بر حسب اعتبارتان در نسخه قبلی دریافت کنید. بعد از آن می‌توانید این کد جدید را در صفحه فعال‌سازی وارد کنید و برنامه را فعال کنید.