1. چگونه برای استفاده از نسخه جدید شید ثبت نام کنم؟
  • به دو روش می‌توانید در شید ثبت نام نمایید:
   روش اول: در سایت شید به قسمت “ناحیه کاربری” بروید و سپس گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.
   روش دوم: برنامه شید را اجرا کنید و در سمت راست بالا بر روی دکمه ورود کلیک نمایید. شماره همراه خود را وارد کنید و سپس “گام بعد” را انتخاب نمایید. اگر تا به حال ثبت نام انجام نداده باشید، به صفحه  “ثبت نام در شید” هدایت خواهید شد.
   توجه داشته باشید در کادر رمزعبور، رمزعبور دلخواه خود را که باید حداقل شش کاراکتر و ترکیبی از حروف و اعداد به انگلیسی باشد را وارد نمایید.
 2. مراحل فعال‌سازی نسخه جدید چیست؟
  • در سایت شید از قسمت “خرید/تمدید” نسبت به خرید کد فعال‌سازی اقدام نمایید. بعد از اتمام خرید، کد فعال‌سازی به شماره همراه شما پیامک می‌شود. برنامه شید را اجرا کنید، در صفحه اصلی گزینه “درباره ی برنامه” و سپس “برو به فعال‌سازی” را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی خریداری شده را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید.
 3. در نسخه جدید حساب کاربری چیست؟
  • حساب کاربری، شماره همراه شماست و رمز‌عبوری که در زمان ثبت نام به دلخواه خود مشخص کرده‌اید.
 4. نسخه جدید را نصب کرده‌ام، چگونه از نام کاربری و رمز‌عبور نسخه قدیم استفاده کنم؟
  • نام کاربری خود را از اینجا به کد فعال‌سازی نسخه جدید تبدیل کنید تا دو ماه هدیه وفاداری برای شما ارسال گردد.
 5. کد فعال‌سازی ۸ رقمی را که برایم پیامک شده است در کدام قسمت برنامه وارد کنم؟
  • برنامه شید را اجرا کنید، در صفحه اصلی گزینه “درباره ی برنامه” و سپس “برو به فعال‌سازی” را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی خریداری شده را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید .
 6. نسخه ۲.۳ شید بر روی سیستم نصب است، چگونه از کد فعال‌سازی استفاده کنم؟
  • نسخه ۲.۳ شید دیگر قابل استفاده نمی‌باشد. کد فعال‌سازی برای نسخه جدید شید می‌باشد. شما می‌توانید از قسمت دانلود سایت نسخه جدید را دریافت نمایید.
 7. با ویندوز xp چگونه از نسخه جدید شید استفاده کنم؟
  • متاسفانه نسخه جدید ضد ویروس شید از ویندوز xp پشتیبانی نمی‌کند.
 8. نسخه جدید بر روی سیستمم نصب است و دو کد فعال‌سازی دارم، چگونه اعتبار هر دو کد فعال‌سازی را در یک سیستم استفاده نمایم؟
  • بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری، در صفحه اصلی گزینه “درباره ی برنامه” و سپس “برو به فعال‌سازی” را انتخاب نمایید. کد فعال‌سازی اول را وارد نمایید و ضد ویروس شید را فعال کنید. سپس “اجرای برنامه” را بزنید و “تمدید فعال‌سازی” را انتخاب کنید و کد فعال‌سازی دوم را وارد نمایید تا به اعتبار باقی مانده شما اضافه گردد.
 9. قبل از نصب نسخه جدید شید باید نسخه قدیم را از روی سیستم پاک سازی کنم؟
  • برای نصب نسخه‌ جدید نیازی به حذف نسخه‌ قدیم نیست. با نصب نسخه‌ جدید به صورت خودکار نسخه قدیم از سیستم شما حذف می‌گردد.
 10. می‌توانم با حساب کاربری خودم، چند سیستم را فعال نمایم؟
  • بله شما می‌توانید با شماره همراه خود چند سیستم را با کد فعال‌سازی های جداگانه فعال کنید.
 11. برنامه شید من اعتبار دارد. اگر کد فعال‌سازی جدید خریداری و در برنامه وارد کنم، اعتبار قبلی از بین می‌رود؟
  • خیر. با وارد کردن کد فعال‌سازی جدید در برنامه به اعتبار باقی مانده شما اضافه می‌گردد. اعتبار شما حاصل مجموع مدت باقی مانده از فعال‌سازی قبل و مدت اعتبار کد فعال‌سازی جدید است.
 12. ویندوز سیستمم عوض شده است و برنامه شید را مجدد نصب کرده‌ام، آیا اعتبار باقی مانده‌ام از بین می‌رود؟
  • خیر. بعد از نصب برنامه شید وارد حساب کاربری خود شوید تا ادامه اعتبار شما در ویندوز جدید مجددا فعال گردد. حساب کاربری، شماره همراه شماست و رمز عبوری که در زمان ثبت نام به دلخواه خود مشخص کرده‌اید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، فراموشی رمز را انتخاب نمایید و رمز عبور جدید تعیین نمایید.
 13. بعد از تعویض ویندوز و یا تغییر سیستم و نصب مجدد برنامه شید، آیا نیاز است کد فعال‌سازی را مجدد در برنامه وارد کنم؟
  • خیر. کد فعال‌سازی فقط یک بار در سیستم وارد می‌شود و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد آن نمی‌‌باشد. در نصب های بعدی باید وارد حساب کاربری خود شوید.
 14. آیا برای تعویض ویندوز و استفاده از اعتبار باقی مانده شید محدودیت وجود دارد؟
  • خیر. شما هر چند بار که بخواهید می‌توانید ویندوز سیستم خود را عوض کنید و بعد از نصب برنامه شید از باقی مانده اعتبار خود استفاده نمایید. ولی برای تعویض سیستم محدودیت وجود دارد و در صورتی که اعتبار شما بیشتر از دو ماه باقی مانده باشد، حداکثر ۵ بار می‌توانید از قابلیت انتقال اعتبار استفاده نمایید.
 15. بعد از فعال‌سازی برنامه امکان تغییر شماره همراه وجود دارد؟
  • خیر. امکان تغییر شماره همراه تا پایان اعتبار وجود ندارد و اگر با شماره همراه دیگری در همان سیستم وارد برنامه شوید باید کد فعال‌سازی جدید خریداری نمایید.
 16. کد معرف چیست؟
  • در صورت تمایل می توانید شماره همراه معرف خود را در هنگام اولین فعال‌سازی در قسمت کد معرف در برنامه وارد کنید. با ثبت معرف در هنگام فعال‌سازی، یک کد فعال‌سازی هدیه با اعتبار دو ماهه، برای معرف شما به صورت رایگان ارسال خواهد شد.
 17. پیامک کد تخفیف را دریافت کرده‌ام. چطور می‌توانم از آن استفاده کنم؟
  • در سایت شید به قسمت “خرید/تمدید” مراجعه کنید. محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید و کد تخفیف و شماره همراه خود را در بخش‌های مربوطه وارد نمایید و تکمیل خرید و صدور پیش فاکتور را انتخاب کنید.
 18. مبلغ خرید هنگام خرید آنلاین ازسایت، از حسابم کسر شده است ولی کد فعال‌سازی برایم پیامک نشده است. چگونه پیگیری کنم؟
  • تراکنش شما ناموفق بوده است و مبلغ به حساب شما از سمت بانک برگشت داده می‌شود. با توجه به اینکه پیامک برگشت وجه ارسال نمی‌شود، تراکنش حساب خود را ۷۲ ساعت بعد از خرید، بررسی کنید و در صورتی که مبلغ به حساب شما برگشت داده نشده بود برای پیگیری با پشتیبانی تماس بگیرید.
 19. از یک کد فعال‌سازی می‌توانم برای چند سیستم استفاده کنم؟
  • با خریداری کد‌های چند کاربره، می‌توانید ضمن برخورداری از تخفیف کدهای چند کاربره، برنامه شید را بر روی چند سیستم نصب و فعال کنید. در حال حاضر خرید کدهای تک کاربره، سه کاربره و پنج کاربره از طریق وب سایت شید‌افزار رایانه امکان پذیر است.
 20. با چه شماره‌ای تماس بگیرم تا با پشتیبانی صحبت کنم؟
  • در طول ۲۴ ساعت شبانه روز می‌توانید با شماره ۰۲۳۳۱۷۳ داخلی ۱ تماس بگیرید.